Správné čištění a příprava pleti je základem veškeré péče (I. část)

Proč a jak správně čistit pleť? Pamatujte, že jen dobře vyčištěná pleť bude schopná správně absorbovat drahé krémy a další kosmetické přípravky, do kterých vkládáte tolik nadějí.

Čištění je krok, který pokožce umožní dýchat i lépe absorbovat účinné látky z krémů, a připraví ji na následné líčení. Pokud ovšem hovoříme o čištění, rozhodně tím nemyslíme vodu s mýdlem! Ženy se sušší pokožkou by měli používat výhradně krémové produkty, které se snadno smývají, pro ženy se smíšenou nebo mastnou pokožkou se hodí čas od času i velmi šetrné gelové nebo pěnové čisticí přípravky, které pleť osvěží. Obecně jsou lépe snášeny produkty bez, či s velmi jemnou parfemací a samozřejmě bez alkoholu.

Při výběru se zajímejte zejména o to, pro kterou pleť je konkrétní přípravek určen a zda bude vhodný i pro tu vaši.

Přes den na naší pleti ulpí mnoho nečistot, prachu, ale především kožního mazu a toxinů, kterých se zbavuje naše tělo. A i když právě nemáte kompletní make-up nebo se nelíčíte vůbec, je potřeba pleť důkladně vyčistit, aby mohla regenerovat. Měla by být vyčištěná do hloubky, aby póry nezůstaly zanesené.

Jak správně čistit pleť

Odlíčení pleti můžeme rozdělit do dvou fází. Pravidelné čištění a občasné hloubkové čištění. A jaký je tedy správný postup při pravidelném čištění, tedy odličování?

Jak správně odličovat oči a rty

Začíná se odličováním očí, kde bývá větší koncentrace dekorativní kosmetiky. Použijte vatové tampónky, nejvhodnější jsou menší kulaté. Dokonalý komfort při odličování zažijete s dvoufázovým odličovačem očí a rtů Fluide démaquillant yeux et lévres, který má lehce olejnatou texturu s výtažky ze sléze, známého svými zvláčňující účinky. Po protřepání lehce odstraňuje make-up z očí i rtů, a zvládne i voděodolné produkty. Odličovací tampony můžete lehce navlhčit a poté na ně nanést odličovací přípravek. Pak tampony položte na oči a několik málo vteřin počkejte, aby se líčidla rozpustila. Jemně stírejte směrem dolů a ven. Jde to velmi jednoduše. Stejný postup použijte na odlíčení rtů.

A proč používat výhradně přípravky určené na odličování očí?

Kůže kolem očí je nejtenčí na celém těle bez mazových žláz a s velmi jemnými a řídkými kolagenními vlákny. Klasická odličovadla okolí očí vysušují, nerozpustí nečistoty tak rychle a dokonale.  Proto vždy musíte použít více síly a oční okolí namáháte mechanicky, což způsobuje narušování kolagenních vláken a daleko rychlejší vznik vrásek. Speciální odličovače na rozdíl od odličovacího mléka oči nedráždí a vyhnete se tak nepříjemnému zarudnutí, pálení v očích a slzení. Po jejich použití zůstává kůže kolem očí jemná a pružná.

Zbytek obličeje

Ošetřete čisticím mlékem a tonikem vhodným pro váš typ pleti. Buďte ke svému obličeji ohleduplné – jak jsme si řekli, drsným odličováním se zbytečně vytahují kolagenová vlákna, a pleť na obličeji by vám tedy mohla nešetrné zacházení brzy vrátit!. Že dáváte raději přednost odličovacím gelům, pěnám nebo micelárním vodám? Protože je to rychlejší, necítíte pocit ulepenosti a máte pocit, že je pleť lépe vyčištěná?  Může to mít jednu příčinu, chybu, která se při odličování pleti dělá velmi často.

Odličovací pleťové mléko  totiž NIKDY nedávejte na tampon, ale do dlaně a následně jej pečlivě aplikujte krouživými pohyby na celý obličej a krk mimo oční okolí (tam patří pouze odličovač na oči). Pak mléko s rozpuštěnými nečistotami jednoduše smyjte vodou v umyvadle nebo ve sprše. Teprve potom, na osušenou pleť, použijte na tampon pleťovou vodu a celý obličej velmi jemně dočistěte. Jedině tak veškeré rozpuštěné nečistoty dokonale odstraníte z obličeje, aby pleť byla schopna přijímat účinné látky z následné péče.

Gely, pěny nebo micelární vody používejte pouze občas a krátkodobě, při jejich dlouhodobém používání pleť zbytečně vysušujete, což může mít zvláště u zralejší nebo typově sušší pleti nepříjemné následky.

Zdroj: www.sothys.cz

Napište komentář
NAHORU