Správné čištění a příprava pleti je základem veškeré péče (II. část)

V první části jsme si řekli, že čištění a přípravu pleti rozdělujeme do dvou fází, pravidelného denního čištění a občasného hloubkového čištění.

Zatímco pravidelné čištění by mělo být důležitou a každodenní rutinou, hloubkové čištění je nejlépe provádět 1x za deset dnů u normální nebo sušší pleti a u mastné pleti 1 – 2x týdně podle potřeby.

Hloubkové čištění pleti

Hloubkové čištění má 2 fáze: U hloubkového čištění a přípravy jde o to, abychom pleť nejprve zbavili odumřelých kožních buněk gomáží (peelingem). Sothys nabízí tři varianty gomáží: Gommage exfoliant (Gumovací krém), který neobsahuje brusná zrníčka a je určený i pro křehkou nebo citlivější pleť,  Gelle Gommante visage (Gelová odličovací gomáž se zrníčky) , která se při kontaktu s pokožkou změní v olej a při kontaktu s vodou na mléko a Gommage a grains visage (Krémová obličejová gomáž se zrníčky), která obsahuje zvláčňující olej z máslovníku a zanechává na pleti pocit komfortu.

Těmito produkty pokožku také stimulujeme k rychlejší obnově, pleť bude hladší, dodáme jí svěžest a zajistíme její maximální prostupnost pro efektivní čištění pórů, což je druhý a poslední krok přípravné fáze pro pleť.

Pro toto občasné hloubkové čištění pleti doporučujeme vynikající Desquacrem – rozpustnou biologickou emulzi vyvinutou v laboratořích Sothys, která eliminuje veškeré nečistoty hluboko v pórech, rozjasňuje a výsledkem je hladká a hedvábně jemná pleť. Pro hrubou a mastnější pleť, pleť s nadměrnou pigmentací či s příznaky stárnutí je určen hloubkový čistič pórů Desquacrem Forte Microderm obsahující lipoaminokyseliny z kokosového oleje, kyselinou salicylovou a mikrozrníčka rýže. Má intenzivnější účinek právě pro pleť, která produkuje větší množství kožního mazu a potřebuje tak více nebo častěji čistit a předcházet zánětům. Při takto pravidelné péči a čištění bude pleť pružná, jemná, vláčná, uvolněná a schopná pojmout daleko větší množství účinných látek z vašich oblíbených sér, krémů či masek.

Abychom přípravný proces intenzivně podpořili i v salonu, Sothys vyvinul dva typy peelingů,  Soin professionnel peeling resurfacant, pro rychlejší obnovu a okysličení pleti a  Glysalac pro peel pro rychlejší obnovu pleti a intenzivnější hloubkové čištění.

Zdroj: www.sothys.cz

Napište komentář
NAHORU