Jak se zbavit akné. Navždy

Trápí vás problematická pleť a přitom sníte o krásné pokožce? Majitelka kosmetického salonu Rituel de Beauté Pavla Seidlerová sdílí své tipy, jak se zbavit akné jednou provždy. Zdravá, čistá a svěží pleť bez nedokonalostí pro vás nemusí být jen nedostižným snem, ale realitou. Třeba už za měsíc. 

Co způsobuje akné?

Pupínky na čele, bradě, tvářích, krku, ale i ve výstřihu nebo horní části zad dokáží pěkně otrávit. Příčin jejich vzniku bývá více a nemusí být snadné je vypátrat. 

Nejčastěji jde o souhru několika faktorů: genetiky, stresu, některých léků, hormonální nerovnováhy, nevhodné stravy, nedostatečného pitného režimu a/nebo kvalitního spánku. Na pleti se může podepsat i její nedostatečné čištění, vysoká vlhkost vzduchu nebo používání kosmetických přípravků nevhodných pro váš typ pleti.

Jisté je, že má problematická pokožka velký vliv na sebevědomí i psychickou pohodu. Nabízí se ovšem několik možností, jak se akné zbavit nebo ho alespoň zmírnit. Některé máte ve svých rukou, za jinými je lepší vypravit se ke kosmetičce. 

Přinášíme vám osvědčené tipy, jak se k problematické pokožce chovat doma, na jaké ošetření se vyplatí zajít k nám do salonu a co od něj můžete očekávat.  

Jak se chovat k aknózní pleti?

I když k tomu nečistoty na naší pleti lákají (obzvlášť před důležitou schůzkou nebo rande, že?), neměli bychom si pleť „ošetřovat“ sami doma. Nípání, neodborné čištění, vymačkávání a odstraňování pupínků totiž většinou na obličeji nadělá více škody než užitku. Stavu naší pokožky bychom tedy nejenže nepomohli, naopak bychom ji mohli ještě víc podráždit. 

Příčinou vzniku nebo zhoršení akné bývá při domácí péči často právě nedostatečné čištění pleti, její nedostatečná hydratace a přesušování. 

To ovšem neznamená, že si pokožky s akné naopak nebudeme vůbec všímat a necháme ji žít vlastním životem. I problematická pleť potřebuje svoji rutinu co se ošetření a hydratace týče. A ještě jednu věc potřebuje – vaši (svatou) trpělivost. Šetrně a vhodně se o pokožku starejte a uvidíte, že vám nakonec láskyplnou, avšak důslednou péči a hýčkání vrátí. 

Jak se starat o pleť s akné jak se zbavit pupínků kosmetický salon Rituel de Beauté - Jak se zbavit akné. Navždy

7 tipů, jak doma pečovat o pleť s akné:

  1. Pokožku ráno důkladně čistěte a večer správně odličujte a dočišťujte. Společně s kosmetičkou vyberte kosmetické přípravky vhodné právě pro vaši pleť. Vaše pokožka má své specifické potřeby. 
  2. Nechte pleť co nejvíce v klidu, čištění svěřte ideálně do rukou odborníků. Vyzkoušejte třeba naše ošetření: Korekční ošetření pro akné a problematickou pleť
  3. Dbejte na celkový wellbeing: jezte vyváženou stravu bohatou na ovoce a zeleninu, speciálně se zaměřte na vitamin C a betakaroten – mírní zánětlivé procesy pokožky. Dostatečně spěte, odpočívejte a nestresujte se. Obklopte se lidmi a činnostmi, které vám dělají radost.
  4. Snažte se co nejméně dotýkat svého obličeje. Zánětlivá pokožka může být velmi citlivá na vnější podráždění způsobené například bakteriemi na neumytých rukou. 
  5. Svou pleť nepřesušujte a nepoužívejte dráždivé kosmetické přípravky. Každý den pokožku chraňte před sluncem pomocí přípravků s obsahem SPF. Platí to nejen v létě, ale i v zimě. 
  6. Pravidelně čistěte nejen pleť, ale také obrazovku svého mobilu. Zamezíte tak vzniku tzv. cell-phone akné
  7. Líčení se vzdávat nemusíte, používejte ovšem nejlépe nekomedogenní make-upy. Jsou to takové, které neucpávají póry.

První krok ke zdravé pokožce bez akné…

…můžete udělat v našem salonu . „Čištění pleti s akné je vždy vhodné přenechat na kosmetičce. Nejlepší je dopřát si zpočátku její odbornou péči častěji a hlavně nepolevit,“ vysvětluje majitelka salonu Rituel de Beauté, kosmetička Pavla Seidlerová. Trpělivost totiž přináší nejen růže, ale i krásnou a zdravou pokožku. 

Nejvhodnější postup, který doporučujeme, jsou tři po sobě následující ošetření (po týdnu), důkladná domácí péče  a poté pravidelné návštěvy u nás v salonu jednou za měsíc. Frekvence návštěv kosmetického salonu totiž vychází i z hormonálních změn na pleti. Pokožka totiž po dobu 28 dnů dorůstá do určitého stavu, který je poté vhodné odborně ošetřit. 

A co při našem korekčním ošetření můžete očekávat?

Těšte se na 6 postupných kroků: odstranění make-upu, změkčení pleti roztokem, hloubkové manuální čištění, čistící sérum, masku a závěrečný make-up. Ošetření trvá 1 hodinu. 

Po ošetření vám kosmetička sestaví program domácí péče a doporučí vhodnou kosmetiku na akné dle typu vaší pleti. V našem salonu pracujeme s kosmetikou značky Sothys, která je vhodná i pro citlivou a podrážděnou pleť.

Jak se zbavit akné Kosmetický salon Sothys Praha Rituel de Beauté - Jak se zbavit akné. Navždy

„Akné je nejrozšířenější kožní onemocnění, způsobuje ho zánět vývodů mazových žláz.“ 

Jak na akné v dospělosti

Na korekční ošetření problematické pleti docházejí ženy různého věku. Akné totiž není záležitostí, které dáme sbohem při oslavě 18. narozenin. Mnohdy trápí i dospělé. A jejich pleť má samozřejmě své specifické potřeby. 

„Ve věku kolem 50 let je potřeba při kosmetickém ošetření problematickou pokožku zklidnit a následně hydratovat,“ vysvětluje kosmetička Pavla Seidlerová. V tomto životním období bývá totiž pokožka tenčí, obroušená a může být podrážděná jak dlouhotrvajícím akné, tak nedostatečnou péčí. „V takovém případě (jako při každém ošetření) pokožce dopřejeme přesně to, co je pro její aktuální stav nejlepší,“ doplňuje. 

Co se akné týče, u klientek jsou často první pozitivní změny pleti vidět již po měsíci nebo dvou od návštěvy ošetření. Pokožka má zdravou barvu, je vyživená a hydratovaná.

„Pokud vás trápí akné, důležité je se nestresovat a nepoužívat páté přes deváté, co se kosmetických přípravků týče. A hlavně – zkuste vydržet a s optimismem věřit, že pleť bude krásná a hlavně zdravá,“ usmívá se Pavla Seidlerová. „Již brzy pak pocítíte, že vaše pokožka lépe dýchá.“

Dobrá zpráva tak je, že se akné dá zbavit. My pro to v našem salonu uděláme maximum. A co vy, vyzkoušíte naše korekční ošetření pro akné a problematickou pleť

 

Jak se zbavit akné Kosmetika Praha Rituel de Beuaté Sothys - Jak se zbavit akné. Navždy
„Nejste sami – problematická pleť trápí až 89 procent lidí v pubertě i v dospělosti.“