Správné čištění a příprava pleti je základem veškeré péče

o nas 4 - Správné čištění a příprava pleti je základem veškeré péče

Proč a jak správně čistit pleť?

Pamatujte, že jen dobře vyčištěná pleť bude schopná správně absorbovat drahé krémy a další kosmetické přípravky, do kterých vkládáte tolik nadějí.

Čištění je krok, který pokožce umožní dýchat i lépe absorbovat účinné látky z krémů, a připraví ji na následné líčení. Pokud ovšem hovoříme o čištění, rozhodně tím nemyslíme vodu s mýdlem! Ženy se sušší pokožkou by měli používat výhradně krémové produkty, které se snadno smývají, pro ženy se smíšenou nebo mastnou pokožkou se hodí čas od času i velmi šetrné gelové nebo pěnové čisticí přípravky, které pleť osvěží. Obecně jsou lépe snášeny produkty bez, či s velmi jemnou parfemací a samozřejmě bez alkoholu.

Při výběru se zajímejte zejména o to, pro kterou pleť je konkrétní přípravek určen a zda bude vhodný i pro tu vaši.

Přes den na naší pleti ulpí mnoho nečistot, prachu, ale především kožního mazu a toxinů, kterých se zbavuje naše tělo. A i když právě nemáte kompletní make-up nebo se nelíčíte vůbec, je potřeba pleť důkladně vyčistit, aby mohla regenerovat. Měla by být vyčištěná do hloubky, aby póry nezůstaly zanesené.

Odlíčení pleti můžeme rozdělit do dvou fází. Pravidelné čištění a občasné hloubkové čištění. A jaký je tedy správný postup při pravidelném čištění, tedy odličování?

Pravidelné čištění pleti – odličování

Jak správně odličovat oči a rty

Začíná se odličováním očí, kde bývá větší koncentrace dekorativní kosmetiky. Použijte vatové tampónky, nejvhodnější jsou menší kulaté. Dokonalý komfort při odličování zažijete s dvoufázovým odličovačem očí a rtů Fluide démaquillant yeux et lévres, který má lehce olejnatou texturu s výtažky ze sléze, známého svými zvláčňující účinky. Po protřepání lehce odstraňuje make-up z očí i rtů, a zvládne i voděodolné produkty. Odličovací tampony můžete lehce navlhčit a poté na ně nanést odličovací přípravek. Pak tampony položte na oči a několik málo vteřin počkejte, aby se líčidla rozpustila. Jemně stírejte směrem dolů a ven. Jde to velmi jednoduše. Stejný postup použijte na odlíčení rtů.

Proč používat výhradně přípravky určené na odličování očí?

Kůže kolem očí je nejtenčí na celém těle bez mazových žláz a s velmi jemnými a řídkými kolagenními vlákny. Klasická odličovadla okolí očí vysušují, nerozpustí nečistoty tak rychle a dokonale.  Proto vždy musíte použít více síly a oční okolí namáháte mechanicky, což způsobuje narušování kolagenních vláken a daleko rychlejší vznik vrásek. Speciální odličovače na rozdíl od odličovacího mléka oči nedráždí a vyhnete se tak nepříjemnému zarudnutí, pálení v očích a slzení. Po jejich použití zůstává kůže kolem očí jemná a pružná.

Jak správně čistit zbytek obličeje

Zbytek obličeje ošetřete čisticím mlékem a tonikem vhodným pro váš typ pleti. Buďte ke svému obličeji ohleduplné – jak jsme si řekli, drsným odličováním se zbytečně vytahují kolagenová vlákna, a pleť na obličeji by vám tedy mohla nešetrné zacházení brzy vrátit!. Že dáváte raději přednost odličovacím gelům, pěnám nebo micelárním vodám? Protože je to rychlejší, necítíte pocit ulepenosti a máte pocit, že je pleť lépe vyčištěná?  Může to mít jednu příčinu, chybu, která se při odličování pleti dělá velmi často.

Odličovací pleťové mléko totiž NIKDY nedávejte na tampon, ale do dlaně a následně jej pečlivě aplikujte krouživými pohyby na celý obličej a krk mimo oční okolí (tam patří pouze odličovač na oči). Pak mléko s rozpuštěnými nečistotami jednoduše smyjte vodou v umyvadle nebo ve sprše. Teprve potom, na osušenou pleť, použijte na tampon pleťovou vodu a celý obličej velmi jemně dočistěte. Jedině tak veškeré rozpuštěné nečistoty dokonale odstraníte z obličeje, aby pleť byla schopna přijímat účinné látky z následné péče.

Gely, pěny nebo micelární vody používejte pouze občas a krátkodobě, při jejich dlouhodobém používání pleť zbytečně vysušujete, což může mít zvláště u zralejší nebo typově sušší pleti nepříjemné následky.

Hloubkové čištění pleti

V první části jsme si řekli, že čištění a přípravu pleti rozdělujeme do dvou fází, pravidelného denního čištění a občasného hloubkového čištění. Zatímco pravidelné čištění by mělo být důležitou a každodenní domácí rutinou, hloubkové čištění je nejlépe provádět 1x za deset dnů u normální nebo sušší pleti a u mastné pleti 1 – 2x týdně podle potřeby.

Gomáž – peeling

Hloubkové čištění má 2 fáze: U hloubkového čištění a přípravy jde o to, abychom pleť nejprve zbavili odumřelých kožních buněk gomáží (peelingem). Sothys nabízí tři varianty gomáží: Gommage exfoliant (Gumovací krém), který neobsahuje brusná zrníčka a je určený i pro křehkou nebo citlivější pleť,  Gelle Gommante visage (Gelová odličovací gomáž se zrníčky) , která se při kontaktu s pokožkou změní v olej a při kontaktu s vodou na mléko a Gommage a grains visage (Krémová obličejová gomáž se zrníčky), která obsahuje zvláčňující olej z máslovníku a zanechává na pleti pocit komfortu.

Těmito produkty pokožku také stimulujeme k rychlejší obnově, pleť bude hladší, dodáme jí svěžest a zajistíme její maximální prostupnost pro efektivní čištění pórů, což je druhý a poslední krok přípravné fáze pro pleť.

Jak na čištění pórů

Pro toto občasné hloubkové čištění pleti doporučujeme vynikající Desquacrem – rozpustnou biologickou emulzi vyvinutou v laboratořích Sothys, která eliminuje veškeré nečistoty hluboko v pórech, rozjasňuje a výsledkem je hladká a hedvábně jemná pleť. Pro hrubou a mastnější pleť, pleť s nadměrnou pigmentací či s příznaky stárnutí je určen hloubkový čistič pórů Desquacrem Forte Microderm obsahující lipoaminokyseliny z kokosového oleje, kyselinou salicylovou a mikrozrníčka rýže. Má intenzivnější účinek právě pro pleť, která produkuje větší množství kožního mazu a potřebuje tak více nebo častěji čistit a předcházet zánětům. Při takto pravidelné péči a čištění bude pleť pružná, jemná, vláčná, uvolněná a schopná pojmout daleko větší množství účinných látek z vašich oblíbených sér, krémů či masek.

Abychom přípravný proces intenzivně podpořili i v salonu, Sothys vyvinul dva typy peelingů,  Soin professionnel peeling resurfacant, pro rychlejší obnovu a okysličení pleti a  Glysalac pro peel pro rychlejší obnovu pleti a intenzivnější hloubkové čištění.

Zdroj: www.sothys.cz

Profesionální hloubkové čištění pleti v kosmetickém salonu

Není nic jednoduššího, než se svěřit do rukou profesionálů a dopřát své pleti odbornou péči. Objednejte si hloubkové čištění pleti v našem salonu. Doporučujeme obzvlášť ošetření z kategorie Specifická péče: Profesionální peeling pro obnovu pleti s vitamínem C nebo Korekční ošetření pro mastnou a problematickou pleť .

Profesionální peeling pro obnovu pleti 22Soin peeling resurfaçant22 - Správné čištění a příprava pleti je základem veškeré péče