Jak se zbavit vrásek nebo rozšířených pórů – nejlepší tipy od kosmetičky

Černé tečky, kruhy pod očima, akné nebo oteklé oči? Občas potrápí každou z nás. Společně s Pavlou Seidlerovou, majitelkou kosmetického salonu Rituel de Beauté, vám poradíme, jak vyzrát na nejčastější kosmetické problémy a najít cestu ke zdravé a krásné pleti.

Rozšířené póry a černé tečky

Panuje mýtus, že se s rozšířenými póry a černými tečkami nedá nic dělat. Máme pro vás  dobrou zprávu – dá! Jen se podobně jako třeba v případě pleti s akné vyzbrojte nejen správným postupem a přípravky, ale také pořádnou dávkou trpělivosti. Takto vybaveni se dokážete zbavit černých teček a vyčistit rozšířené póry i doma. 

Jak se zbavit černých teček?

Ke  každodennímu důkladnému odlíčení (večer) a pečlivému rannímu čištění si ještě dvakrát do týdne dopřejte vhodný peeling. Používejte přitom přípravky vhodné pro váš typ a stav pleti. S jejich výběrem vám v salonu Rituel de Beauté rádi pomůžeme. Pleť se pročistí a rozšířené póry se začnou stahovat. 

Existuje ovšem jeden moc dobrý důvod, proč se na své cestě za krásně hedvábnou pletí „nenípat“ doma a vydat se nejdříve na ošetření a konzultaci ke kosmetičce. „Odbornice na pleť svojí práci opravdu rozumí. Během ošetření dokonale pozná stav vaší pleti a dokáže vám pro ni doporučit to  nejvhodnější ošetření i postup péče,“ vysvětluje majitelka salonu Rituel de Beauté Pavla Seidlerová. „V případě, že vás trápí právě rozšířené póry a černé tečky, doporučuji detoxikační kúru a/nebo hydratační ošetření. Pleť totiž většinou potřebuje i dostatečně hydratovat,“ říká odbornice. 

Kosmetička navíc pracuje s pletí velmi šetrně a s pomocí kvalitních produktů. Posloupnost použitých přípravků Sothys navíc při kúře v salonu krásně navazuje a zajišťuje wow efekt. A právě po tom toužíme všechny, že?

Akné

Za akné není třeba se stydět, trápí více než 80 procent lidí. Péče o aknózní pokožku má svá pravidla a alespoň pro začátek je vhodné zajít za kosmetičkou, která díky profesionálnímu ošetření dokáže s pletí doslova zázraky. 

Účinky našeho korekčního ošetření na problematickou pleť přitom mohou být viditelné již po jednom či dvou měsících. A nejde jen o jednorázový efekt: při konzultaci s kosmetičkou si ujasníte, co právě vaše pleť potřebuje a jak se o ni správně starat. A to samozřejmě platí nejen v případě akné.

„Abyste měla krásnou a zdravou pleť do vysokého věku, je potřeba trpělivost, rutina, správná péče, důkladné čištění a dostatečná hydratace,“ vyjmenovává Pavla Seidlerová.

Co na tmavé kruhy, otoky a vrásky kolem očí?

Kůže kolem očí je nejtenčí a velmi citlivá. Její stav ovlivňuje nejen počet svíček na našem narozeninovém dortu, ale také mimika, životní prostředí, spánek i účinek modrého světla linoucího se z počítačů. Čím dříve proto o tuto supercitlivou oblast obličeje začneme pečovat, tím lépe. 

„Základem péče o oční okolí by měl být kvalitní oční krém a důkladné odlíčení pomocí přípravků určených na oční okolí,“ doporučuje Pavla Seidlerová. Vynikající je podle její zkušenosti například oční krém Sothys, který má skvělé prosvětlující účinky a vyhlazuje vrásky (používá se ráno i večer). Zajímavá je také novinka – oční sérum na povadlá víčka od Sothys, které se nanáší speciálními tahy, čímž se zvyšuje účinek séra. Vaše víčka se pozvednou a vypnou a doslova prokouknete.

Jak se zbavit vrásek nebo rozšířených pórů – nejlepší tipy od kosmetičky Rituel de Beauté - Jak se zbavit vrásek nebo rozšířených pórů – nejlepší tipy od kosmetičky
Tip: Všechny doporučené přípravky Sothys zakoupíte v našem salonu

Vyzkoušet můžete naše profesionální kryo ošetření očního okolí, které navrací oblasti očí mladistvý vzhled a vy tak díky němu  můžete odložit zákroky estetické medicíny. Jak je to možné? „Toto ošetření zahrnuje péči speciálními modelačními lžícemi z porcelánu z Limoges,“ vysvětluje kosmetička. „Ty se před ošetřením zchladí, aby poskytly vašim očním konturám okamžitý odlehčující a chladivý efekt. Oční okolí je pak také projasněnější.“

A co pro své oční okolí můžete udělat sama? Na ranní oteklé oči vyzkoušejte roll-on s chladivým efektem nebo face roller, na unavené oči přikládejte obklad ze světlíku lékařského a při práci s počítačem nezapomínejte na hydrataci pleti i zvlhčování očí pomocí očních kapek. 

Začervenání pleti

Tak tohle je trochu detektivka – začervenání pleti totiž může být způsobené řadou příčin a někdy trvá delší dobu, než je viník odhalen. Pokud vám reakce pleti připadá jako vyrážka a nehodlá vás jen tak opustit, navštivte raději dermatologa. 

„Podráždění pleti způsobující začervenání může mít na svědomí také akné, někdy takto reaguje i suchá pleť,“ vysvětluje Pavla Seidlerová. Pokožku může podráždit také kořeněné jídlo, káva nebo alkohol, často bývá viníkem citlivější reakce i slunce – zjistěte proto, zda není vaše pleť citlivá na slunce a vždy ji chraňte vhodným přípravkem s obsahem SPF (v zimě i v létě). 

„V některých případech pomůže exfoliace a hydratace pleti, kdy se pleť pročistí a dostatečně zavlaží,“ doporučuje kosmetička. Každopádně je opět lepší dát před domácími pokusy s pletí přednost konzultaci s odbornicí. 

Jak se zbavit vrásek?

Co se péče proti vráskám týče, není nikdy dost brzy. Především pro okolí očí. „Začněte s péči proti vráskám od 18 let,“ radí kosmetička. „Mimické vrásky jsou totiž nejvíce vidět. A i když si myslím, že vrásky od smíchu jsou hezké, je dobré vědět, že právě mimické vrásky mívají největší tendenci se prohlubovat,“ doplňuje. 

„Jsem zastánkyní toho, že pleť si má zachovat mimiku, ale to neznamená, že pokožka bude neopečovávaná, povolená, šedá a plná hlubokých vrásek,“ vysvětluje Pavla Seidlerová. „Díky správné péči a ošetření vrásky sice úplně nezmizí, ale dají se výrazně zmenšit.“ Pokud pleť ošetříte ráno i večer vhodnými přípravky, vznik výrazných vrásek znatelně oddálíte. Případně zjemníte ty, které už se na obličeji ukázaly.

Vyzkoušet můžete také naše intenzivní kosmetické protivráskové ošetření, po kterém je pokožka hydratovaná, vyživená a hladší. Tento efekt trvá po dobu několika dní. 

Jak se zbavit vrásek nebo rozšířených pórů – nejlepší tipy od kosmetičky kosmetický salon Praha 9 Rituel de Beauté - Jak se zbavit vrásek nebo rozšířených pórů – nejlepší tipy od kosmetičky

Jak pečovat o mastnou/suchou pleť

Ať už máte mastnou, suchou, smíšenou nebo citlivou pleť, ošetření v našem salonu přizpůsobujeme konkrétním potřebám pokožky v závislosti na jejím typu. 

Kromě základního ošetření také nabízíme nadstandardní kosmetická ošetření pro klienty, kteří hledají specifické řešení: obnovující peeling pro osvěžení nebo pro mastnou pleť, péče o oční kontury a ošetření problematické pleti (např. pigmentové skvrny, pleť s jizvami, akné, apod.).

Je vaše pleť spíše mastná? Pak jí udělá dobře naše detoxikační ošetření a hydratační ošetření. I mastná pleť totiž potřebuje dostatečnou hydrataci. 

Je vaše pleť spíše suchá? V tom případě doporučujeme hydratační ošetření, které jí dopřeje dostatečnou závlahu. 

Jste dítě štěstěny a vaše pleť netrpí žádnými neduhy? Přijďte si k nám odpočinout a příjemně relaxovat. V naší nabídce najdete i tělové relaxační rituály, salónní obličejové kúry a samozřejmě také manikúru a pedikúru a naše kosmetická ošetření jsou vhodná i pro muže… Navštivte nás a určitě spolu vhodný typ ošetření vybereme. 

Jak se zbavit vrásek nebo rozšířených pórů – nejlepší tipy od kosmetičky kosmetický salon Praha Vysočany Rituel de Beauté - Jak se zbavit vrásek nebo rozšířených pórů – nejlepší tipy od kosmetičky

____________

Jak probíhá úvodní konzultace?

Klidně přijďte namalované, odlíčíme vás a společně probereme, co byste ohledně své pleti chtěla vylepšit. Doporučení vždy záleží na aktuálním stavu pleti.

„Už na první pohled vidím i pod make-upem, co vaše pleť potřebuje a co jí prospěje,“ říká Pavla Seidlerová. Pohmatem pak vaši pokožku blíže pozná a následně zvolí vhodnou péči. Po ošetření vám kosmetička vypíše váš osobní Recept na krásu a poradí vám, jaké kosmetické přípravky můžete používat doma, a to podle aktuálního stavu vaší pleti, podle příležitosti, změn vaší pokožky, používané kosmetiky apod. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *